Barcelona to drugie pod względem wielkości miasto w Hiszpanii, zaraz po Madrycie, które czaruje swoim pięknem i ilością zabytków. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Barcelona ulokowana jest w pełnym słońce regionie Costa Brava i oferuje wszystko co tylko można sobie wymarzyć myśląc o idealnych wakacjach. Miasto to uważane jest za jedno z najpiękniejszych w całej Europie i zachwyca urokiem uliczek oraz zabytkową architekturą.

Barcelona

W Barcelonie znajdują się dwa lotniska – Lotnisko Barcelona (BCN) www.barcelona-airport.com oraz Barcelona Girona (GRO) www.girona-airport.net. Pierwsze z nich znajduje się w miejscowości El Prat de Llobregat, ok 10 kilometrów od miasta, kierując się na południowy zachód i jedynie 3 kilometry od portu. Z lotniska można dostać się do Barcelony taksówką, autobusem oraz pociągiem.

Będąc w tym pięknym mieście warto zobaczyć jego serce, czyli Ramblas. To miejsce pełne kwiatów i ptaków, ulica, która zaczyna żyć naprawdę dopiero po zmroku. To czas zabaw i największych szaleństw. Na ulicy Ramblas można także dwa razy w roku skorzystać z ogromnych przecen – na początku stycznia i lipca, gdy panują wyprzedaże.

Najsłynniejszym zabytkiem Barcelony jest niewątpliwie Sagrada Familia, czyli Kościół Świętej Rodziny. To także symbol miasta, który powstawał bardzo długo i wciąż nie został ukończony. Zaprojektował go słynny architekt Antonio Gaudi. Planowo kościół ma zostać ukończony w 2026 roku.

Warto również zobaczyć średniowieczne centrum Barcelony, czyli Barrio Gotico. To miejsce jest perełką pod względem zabytków, bowiem na odwiedzenie czekają tu: barokowa Bazylika La Merce, gotycka Katedra świętej Eulalii, czy popularna kawiarnia „Els Quatre Gats”.

Na małych i dużych czeka w Barcelonie zaś Oceanarium, będące najważniejszym i największym zarazem akwarium na świecie z różnorodnymi okazami flory i fauny pochodzącymi z Morza Śródziemnego. Nie można się tu nudzić, do zwiedzania bowiem jest aż 20 tematycznych basenów. Atrakcją, której nie sposób przegapić jest zaś 80-metrowy szklany tunel, który znajduje się pod wielkim akwarium, a w nim ogromne rekiny i aż 4 tysiące różnobarwnych ryb.

W Barcelonie czeka także Magiczna Fontanna, która ulokowana jest w samym centrum miasta zaraz obok niezwykle ciekawego i malowniczego Parku Montjjuic. Warto wybrać się tu wieczorem, w czasie gdy odbywają się koncerty, w których zarówno światło jak i dźwięk pełnią niezwykle ważną rolę. Woda podnosi się i opada w rytm muzyki tworząc przeróżne kształty we wszystkich kolorach tęczy. Zwłaszcza dzieci będą oglądać to widowisko z szeroko otwartymi oczami, choć i niejeden dorosły się zachwyci.

Design by Joomla