Niezwykłe miasto oferujące moc przygód, przyjazna i pełna życzliwości atmosfera oraz nowoczesność – to właśnie Dublin. Irlandzka stolica zaprasza każdego, kto pragnie eksplorować jej tajemnicze zakątki i zagłębić się w bogatą historię oraz kulturę…

 

Dublin

Na rynku istnieje wiele ofert połączeń do tego intrygującego państwa, a narodowy irlandzki przewoźnik, Ryanair, zapewnia bezpośrednie loty aż z dziewięciu polskich portów lotniczych w: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Bydgoszczy, Łodzi, Rzeszowie i Szczecinie. Podniebna podróż tanimi liniami lotniczymi Ryanair to dogodny i szybki sposób na dotarcie do wymarzonej turystycznej destynacji. Osoby pragnące skorzystać z usług innych linii lotniczych, jak np.: LOT, Sas, Lufthansa, Aer Lingus, Adria Airways, Eurolot S.A. czy Air France muszą się liczyć ze znacznie wyższą opłatą za bilet. W większości przypadków linie te oferują podróż z przesiadką lub kilkoma przesiadkami. Podczas lotu warto pamiętać, iż po wylądowaniu w Dublinie należy przestawić zegarek o godzinę do tyłu.

Dublin - praktyczne informacje o lotnisku i mieście

Międzynarodowy port lotniczy w Dublinie www.dublinairport.com zlokalizowany jest ok. 10 km na północ od centrum miasta. Najlepszym sposobem dojazdu na lotnisko jest skorzystanie z usług komunikacji miejskiej. Autobusy Aer Dart oferują połączenia co piętnaście minut z Howth Junction DART, zaś dzięki linii Aircoach możliwe jest dotarcie do portu z centrum metropolii oraz South Dublin City. Dogodny dojazd zapewniają także przewoźnicy Airlink oraz Dublin Bus.

Osoby pragnące spędzić w irlandzkiej stolicy niezapomniany urlop powinny w pierwszej kolejności udać się do Dublińskiego Zamku, wzniesionego przez króla Jana bez Ziemi w 1207 r. w miejscu dawnej twierdzy wikingów. Obiekt pełnił w przeszłości rolę siedziby wicekrólów, a w 1990 r. obradował na nim Parlament Europejski. Wartym zobaczenia zabytkiem jest także zbrojownia Foster Place, która funkcjonuje dziś jak ośrodek sztuk pięknych. Symbolem Dublina jest ponadto słynny Trinity College, czyli otwarta w 1592 r. przez królową Elżbietę I uczelnia wyższa, która jako pierwsza w Europie rozpoczęła przyznawać kobietom stopnie naukowe.

Design by Joomla