Kuszący orientalnym klimatem Bangkok to idealny kierunek na urlop dla turystów pragnących poznać bogate dziedzictwo kulturowe Tajlandii. Miasto przyciąga ludzi żądnych wrażeń z duszą odkrywcy, którzy pragną przeżyć pełen emocji urlop.

 

Bangkok

Bangkok – loty do miasta i największe atrakcje stolicy

Należy pamiętać, iż z Polski do Bangkoku nie są realizowane żadne bezpośrednie połączenia. Jedną z najpopularniejszych opcji jest lot z Frankfurtu nad Menem liniami Lufthansa. Lot z Polski z przesiadką w Niemczech może trwać od 14 do 22 h. Tanie bilety często oferują linie Ukraine International Airlines. Podróż z Warszawy z przesiadką w Kijowie wynosi wtedy ok. 18 h i 30 min i kosztuje ok. 1700 zł. Standardowe bilety to koszt w granicach 2500-3500 zł.

Port lotniczy Bangkok-Suvarnabhumi znajduje się 25 km na wschód od miasta. Do centrum można się dostać specjalną kolejką Bangkok Airport Train, która posiada dwie linie. Pierwsza z nich to Express Line, zmierzająca do miasta bez żadnych przystanków. Druga, City Line, zatrzymuje się na trasie sześć razy.

Obiektami zasługującymi na szczególne uznanie podczas zwiedzania są przede wszystkim: Stare Miasto Królewskie ze wspaniałym kompleksem pałacowym, Wielkim Pałacem. Warto tu zobaczyć zespół świątynny Wat Phra Kaeo oraz królewskie pomieszczenia mieszkalne. Do najwspanialszych zabytków Bangkoku należy też przepiękna Świątynia Szmaragdowego Buddy w pobliżu Wielkiego Pałacu, świątynia Wat Traimit oraz Świątynia Odpoczywającego Buddy (Wat Pho) z rzeźbą Buddy Leżącego (zlokalizowana w Starym Mieście Królewskim).

Należy pamiętać, iż Bangkok jest jednym z najniebezpieczniejszych miast w Azji. Warto więc pilnować swoich dokumentów oraz pieniędzy, najlepiej także poruszać się w gronie innych turystów i uważać w trakcie nocnych spacerów.

W mieście znajduje się wiele hoteli, a także pensjonatów i domów gościnnych. Hotele oferują turystom zazwyczaj dobre wyżywienie. Ceny jedzenia w restauracjach oraz produktów w sklepach są bardzo zróżnicowane. Życie nocne Bangkoku jest bogate, a miłośnicy dobrej zabawy z pewnością znajdą wiele pubów, klubów i dyskotek.

Design by Joomla