Mediolan to miasto tętniące życiem 24h/dobę, które zachwyca oryginalną architekturą, nowoczesnością i mnogością zabytków. Okazała katedra, słynna na całym świecie opera la Scala oraz ekskluzywna dzielnica mody to tylko nieliczne z atrakcji, które oferuje metropolia. Dzięki tanim ofertom linii lotniczych urlop w Mediolanie jest tuż na wyciągniecie ręki.

Mediolan – jak dolecieć, lotniska w mieście, atrakcje turystyczne metropolii

Podniebne podróże do Mediolanu po stosunkowo niskiej cenie zapewniają linie lotnicze Ryanair oraz Wizzair. Połączenia bezpośrednie z Krakowa na lotnisko Bergamo, realizowane przez Ryanair, kosztują już od 163 zł w obie strony. Liniami przewoźnika, do portu lotniczego Bergamo, dolecieć można również z Wrocławia. Wizzair oferuje zaś dogodne podróże z Katowic, Gdańska, Warszawy i Poznania. Do Mediolanu należą trzy lotniska. Bergamo, zlokalizowane jest ok. 45 km od metropolii. Port składa się z jednego terminalu, a jego przepustowość wynosi ok. 4,5 mln pasażerów rocznie. Lotnisko obsługuje przede wszystkim tanie linie lotnicze Wizzair i Ryanair.

Do centrum Mediolanu można się stąd dostać busem Terravision. Port lotniczy Malpensa usytuowany jest 50 km na północny zachód od centrum Mediolanu, składa się z dwóch terminali i stanowi jedno z największych lotnisk we Włoszech. Dojazd do metropolii zapewniają stąd autobusy Terravision. Port Linate jest zaś położony zaledwie 7 km na wschód od centrum Mediolanu. Lotnisko obsługuje głownie połączenia krajowe oraz krótsze podróże zagraniczne. Do miasta dogodne połączenia zapewniają linie autobusowe Starfly oraz ATM.

Najważniejsze atrakcje turystyczne Mediolanu to m.in.: potężna katedra uznawana za symbol metropolii, która stanowi trzecią pod względem wielkości świątynię w Europie; wybudowana w II poł. XVIII w. opera La Scala; zamek rodu Sforzów; bazylika św. Ambrożego, czyli jeden z najstarszych kościołów w mieście, pochodzący z IV w.; muzeum Pinakoteka Brera oraz tętniąca życiem ulica Via Dante.

Mediolan – doskonały kierunek na urlop

Liczne zabytki, niezwykły charakter oraz bogata historia metropolii przyciągają do Mediolanu osoby, pragnące spędzić niezapomniany wypoczynek w jednym z najpiękniejszych włoskich miast. Ciekawa architektura oraz czekające na turystów atrakcje pozwolą przeżyć urlop pełen wrażeń.

Design by Joomla