Ateny to przepiękne miasto, pełne tajemnic i kolebka cywilizacji. Mnóstwo tu historycznych perełek, urokliwych zakątków i ciekawych miejsc. To jedno z najważniejszych miast, jeśli chodzi o historię ludzkości, tutaj bowiem żyły takie osobistości jak Sofokles czy Sokrates. Ateny to miejsce pełne kontrastów, zamieszkuje je prawie 4 miliony osób. Co ciekawe - można je kochać lub nienawidzić, nie sposób jednak przejść obok tego miasta obojętnie.

 

Lotnisko w Atenach oraz jak dostać się z niego do miasta

W Atenach znajduje się Międzynarodowy Port Lotniczy im. Elefteriosa Venizelosa. Oddalone jest one od centrum miasta o 33 kilometry i znajduje się w południowo-wschodniej części metropolii. Posiada jeden terminal i obsługuje takie linie lotnicze jak LOT, easyJet, Air Berlin, Germanwings czy British Airways.

Jak dostać się z lotniska do centrum? Najlepiej skierować się do wejścia nr 4-5 oraz skorzystać z autobusu E95, który dojedzie bezpośrednio na plac Syntagma znajdującego się w sercu miasta. Można także skorzystać z taksówki, koszt to około 25 euro, lub też z metra (linia niebieska).

Co warto zobaczyć będąc w tym niezwykłym mieście

Ateny to miasto pełne niesamowitych zakątków. Będąc tu trzeba przede wszystkim zobaczyć wzgórze Akropolu, odeon Herolda Attyka czy teatr Dionizosa. Ciekawych doznań można spodziewać się także spacerując po arenie pierwszych nowożytnych Igrzysk Olimpijskich, czyli stadionie Panatenejskim. Interesująca zapewne okaże się również nekropolia Kerameikos czy świątynia Zeusa Olimpijskiego.

Ateny to także Opera, ratusz miejski czy Ogrody Narodowe, w których znajduje się mini-zoo. Na miłośników historii czekają również muzea. Najsłynniejszym jest niewątpliwie Narodowe Muzeum Archeologiczne. Warto odwiedzić też Muzeum Numizmatyczne, by zobaczyć niezwykle bogaty zbiór monet.

Ateny to miasto, które na długo pozostaje w pamięci. Panuje tu wyjątkowa atmosfera, która niewątpliwie związana jest z faktem, iż miejsce to ma swoją niezwykłą historię wpływającą na losy całego świata. Mimo upływu tysiącleci nadal można tu jej doświadczyć, wystarczy jedynie nieco zagłębić się w klimat tego zakątka świata i pozwolić sobie na zanurzenie się w przeszłości dzięki wyobraźni.

Design by Joomla