Cudowna stolica Czech fascynuje zwiedzających zwłaszcza nocą. Praga to tysiące miejsc, które warto zobaczyć. To malownicze uliczki, zabytkowe pałace, czy kościoły. Miłośnicy muzeów odnajdą się wśród wielu dzieł sztuki, a smakosze będą rozkoszować się czeskim piwem oraz knedliczkami.

Port lotniczy Praga im. Václava Havla [http://www.prg.aero/en/] znajduje się 10 km na północny zachód od centrum miasta. Został on założony w 1933 roku i składa się z trzech pasów startowych – dwa z nich, betonowe, wciąż są w użytku. Jeden z nich posiada 3250 metrów długości, a drugi 3250. Nazwa lotniska została nadana na cześć pierwszego prezydenta kraju, który rządził po Aksamitnej Rewolucji. By dostać się na lotnisko z centrum Pragi warto zarezerwować sobie około 20-25 minut jazdy lub też 55 minut, jeśli decydujemy się na jazdę komunikacją miejską. Lotnisko to jest największym w Czechach oraz we wschodniej i środkowej Europie. Jest przeznaczone zarówno do komunikacji wewnątrz kraju jak i międzynarodowej. W ciągu pięciu lat zaś liczba pasażerów wzrosła o połowę. Ponad 50 linii lotniczych umożliwia połączenia bezpośrednie regularne i nieregularne między stolica Czech a 120 miejscami na całym świecie.

Wszystkie informacje oraz potrzebną pomoc uzyskuje się w hali przyjazdowej w oddziałach turystycznych. Personel, który tam się znajduje mówi w językach: angielskim i niemieckim. Będąc na lotnisku można także zarezerwować hotel czy wynająć samochód, wystarczy jedynie udać się do właściwego oddziału.

Pragę co roku odwiedza dziesiątki milionów turystów. To wysokiej rangi rejon turystyczny. Fascynuje jej tajemnicza atmosfera i mnóstwo miejsc, które warto zobaczyć. Są to między innymi: Stare Miasto, Plac Wacława będący centralnym placem Pragi, plac Karola, wzgórze Wyszehrad, kościół Emaus, Złota Uliczka czy Muzeum Franza Kafki. Warto też zwiedzić zespół zamkowy na Hradczanach.

Praga [http://www.prague.eu/en] jest miastem niesamowicie czarującym. To raj dla zakochanych, a także wszystkich tych, którzy kochają takie miejsca, pełna historii i uroczych zakątków. Można się tu zarówno odprężyć, jak i poczuć w sobie serce, które bije dla tego miasta.

Design by Joomla