Stolica i zarazem największe miasto Węgier to Budapeszt. To jedna z najpiękniejszych stolic w całej Europie. Położone jest nad rzeką Dunaj. Mnóstwo tu miejsc przeznaczonych do rozrywki, czy też zabytków, które warto zobaczyć. Znajdują się tu także miejsca spokojne, oazy dla zabieganych, czy zestresowanych turystów. To chociażby Wyspa Małgorzaty, pełna kąpielisk oraz zieleni.

Największym międzynarodowym portem lotniczym Węgier jest Budapest Liszt Ferenc (http://www.bud.hu), lotnisko znajdujące się 16 km na południowy wschód od centrum stolicy kraju. Oferuje ono loty do Północnej Ameryki, Bliskiego Wschodu, Azji oraz po całej Europie. Pierwszy lot odbył się w 1956 roku. Był to lot do Wiednia. Port lotniczy Budapest Liszt Ferenc obsługuje obecnie 40 linii lotniczych. Wewnątrz znajdują się trzy terminale połączone krytym pasażem. Na zewnątrz zaś, dla podróżnych wydzielony jest parking krótko- i długoterminowy, z czego na tym ostatnim minimalnym czasem postoju jest jeden dzień. Na lotnisku znajduje się niewielka ilość sklepów, punkty handlowo - usługowe bardzo dobrze wyposażone, a także restauracje, bary czy puby. Można tu także wypożyczyć samochód, dokonać wymiany waluty, czy też skorzystać z bankomatu.

Dla każdego z pasażerów przygotowanych jest również wiele punktów informacyjnych na terenie całego lotniska, z których w razie potrzeby można skorzystać. Znajdują się tu także sklepy wolnocłowe, jest przechowalnia bagażu oraz schowki bagażowe. Lotnisko jest oczywiście też przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Sam Budapeszt jest zaś miastem niezwykle urokliwym. Posiada ono doskonałą komunikacje miejską i to właśnie tu powstała druga na świecie, zaraz po londyńskiej, linia metra. Obecnie należy ona do Światowego Dziedzictwa Kultury. Charakterystyczne dla stolicy Węgier są pomniki Lwów, w rożnych wielkościach i stylach. Można ich tu znaleźć kilkanaście.

Budapeszt posiada także system podziemnych jaskiń wraz ze źródłami termalnymi, a pod samym miastem można podziwiać jezioro mające 86 metrów.

Design by Joomla