Niezwykle piękna stolicą Włoch jest Rzym. Niegdyś było to centrum potężnego imperium, a dziś jest miejscem licznych pielgrzymek oraz wycieczek z całego świata. To niezwykle ciekawe miejsce pod względem turystycznym, a także interesująca opcja na weekend dla dwojga. W obrębie Rzymu znajduje się Watykan, miasto papieskie, a pozostałości po czasach starożytnych do dziś zachwycają i wprowadzają w odległą historię.

Rzym

Miasto jest obsługiwane przez dwa lotniska. Jeden z nich, nazywany imieniem Leonarda da Vinci, to centralny port lotniczy w Rzymie Fiumicino (sprawdź tanie loty do Włoch). Znajduje się on 35 km od centrum, a korzysta z niego aż stu światowych przewodników. Posiada on bardzo dobrze oznakowane ścieżki, wyjścia do centrum miasta, kolejki, czy taxi. Drugi zaś to lotnisko Rzym Ciampino.

Port lotniczy Fiumicino ma trzy terminale, które rocznie obsługują około 33 mln podróżnych. Rejsy krajowe obsługuje terminal A, loty międzynarodowe terminal C, a obie te funkcje posiada terminal B. Oba końce dworca obsługuje bezpłatna kolejka, która dowozi do terminalu przylotów, a także do odprawy paszportowej.

Drugi port lotniczy znajduje się zaś 15 km od centrum Ciampino. Jest to małe lotnisko, mimo to należy do jednych z najczęściej obsługiwanych w kraju. Ma ograniczoną przestrzeń, a przeloty jakie obsługuje należą do tanich linii lotniczych. Obsługuje ono rocznie około 5 milionów pasażerów i choć nie ma przechowalni bagażu ani schowków, to jednak można tu wypożyczyć samochód, a powierzchnia terminali, których jest tutaj cztery , została ostatnimi laty zwiększona. Poza tym lotnisko to jest nieustannie rozbudowywane oraz modyfikowane, tak by mogło coraz sprawniej i lepiej funkcjonować.

Do lotniska można dostać się linią autobusową, która istnieje specjalnie w tym celu. Niezależnie czy jest to port lotniczy Fiumicino, czy też Ciampino. Dobrym rozwiązaniem jest także skorzystanie z pociągu „Leonardo Express”. Jeździ on w odstępach półgodzinnych. Oczywiście można też skorzystać z taksówki.

Rzym to miasto pełne fontann, pełne kościołów i bazylik. Niewątpliwie ważnym miejscem jest tu słynne Forum Romanum, czy też znajdujące się obok, po prawej stronie, Koloseum. Dodatkowo urok miasta podkreślają muzea i galerie, w których można bliżej poznać jego historię oraz tajemnice.

Design by Joomla