Romantyczny, pełen gracji, nowinek ze świata mody – Paryż to perełka dla miłośników Francji. Jako stolica kraju zachwyca, jest arcydziełem gotyku, pełne najbardziej znanych i najpiękniejszych świątyń na świecie. Jedną z nich jest chociażby słynna Katedra Notre Dame, która posiada w sobie wiele cudownych dzieł sztuki. Konieczne trzeba też odwiedzić Luwr, czy Montmartre. To miasto ważne turystycznie, pełne wąskich, uroczych uliczek, a jej wizytówkę stanowi oczywiście wieża Eiffla.

Paryż posiada aż trzy porty lotnicze. Nie znajdują się ono bezpośrednio w mieście, jednakże można skorzystać z odpowiednich linii autobusowych, czy też z kolejki metra by się tam dostać. Co 15-20 minut kursują autobusy, a cena waha się pomiędzy 6 a 8 euro, chyba, że chodzi o najbardziej oddalony port lotniczy, wtedy można się spodziewać biletu za 14 euro, a czas trwania podróży wynosi około godziny.

Lotnisko Paryż-Roissy-Charles de Gaull jest głównym lotniskiem miasta, a zarazem drugim co do wielkości w całej Europie. Znajduje się ono około 30 minut od centrum w miejscowości Roissy-en-France. Rocznie obsługuje około 59 milionów pasażerów. Posiada także trzy terminale, jednakże jeden z nich stanowi sześć oddzielnych dworców, które mają kompletne wyposażenie. Można więc śmiało stwierdzić, że w rzeczywistości ów port lotniczy posiada aż osiem terminali. Obsługuje ono około 140 połączeń różnych linii lotniczych. Co ważne na lotnisku znajduje się strefa bezpieczeństwa, z której odprawiane są loty do państw zagrożonych terroryzmem.

Drugim portem lotniczym jest leżący na południe od miasta Paryż-Orly. Obsługuje on 40 połączeń, przede wszystkim Karaiby, Afrykę, Bliski Wschód i Europę. Lotnisko to ma dwa terminale oraz własną linię autobusową oraz połączenie kolejowe.

84 km od miasta znajduje się zaś lotnisko Beauvais-Tillé, które powstało w latach 50-tych i od tej pory nie było modernizowane. Obsługuje ono przede wszystkim tanie połączenia. Co ciekawe do polskich miast można stąd dolecieć za cenę nawet poniżej 60 zł.

Design by Joomla