Imponujące budynki wzdłuż Calle de Alcala, ogromne fontanny, czy szerokie bulwary – to piękno Madrytu, jednej z europejskich stolic. Sercem miasta jest plac Puerta del Sol, wokół którego można podziwiać kremowe domy. Od tego też miejsca mierzy się wszystkie odległości w Hiszpanii.

Madryt to także słynne muzeum Prado, czy niesamowity Pałac Królewski. Na przeciwko niego zaś znajduje się Teatro Real, który w 1850 roku rozpoczął swoją działalność jako królewska opera. Stolica Hiszpanii jest zaskakująca, piękna i pełna radości.

13 km na północny wschód od miasta znajduje się port lotniczy Madryt-Barajas. To największe lotnisko w kraju. Znajduje się tu także jeden z największych terminali na świecie, bo zajmujący aż 760 000m². Lotnisko to połączone jest autostradą z obwodnica prowadzącą do miasta. Można tu także dojechać wieloma liniami autobusowymi, czy chociażby metrem, które kursuje od wczesnego poranka do późnych godzin nocnych. Czas podróży zaś wynosi około 20 minut.

Port lotniczy posiada 22 punkty informacyjne, liczne bankomaty oraz dwa banki. Można także skorzystać z wielu restauracji, barów, czy kawiarenek. Można tu także zrobić zakupy.

Madryt posiada także inne lotniska. To Madrid Cuatro Vientos oraz Madrid Torrejon. Pierwsze z nich jest drugim najważniejszym portem lotniczym stolicy. Znajduje się ono 8 km od centrum, a założone je w 1911 roku. To także najstarsze lotnisko w Hiszpanii.

W miejscowości Torrejon de Ardoz zaś znajduje się lotnisko wojskowe, które jest użytkowane przez Hiszpańskie Siły Powietrzne jako port lotniczy cywilny dla potrzeb pasażerów.

Madryt to niesamowite miasto, mające wiele do zaoferowania zwiedzającym. Do podziwiania zachęcają królewskie pałace, z których najpiękniejszy jest Escorial – stanowiący połączanie pałacu, klasztoru i mauzoleum. Jest to klasztorne ustronie Filipa II. Zostało ono wzniesione u podnóża Sierra de Guadarrama. Jest ono nazywane ósmym cudem świata, a także cudem architektonicznym. Warto je zobaczyć, tak jak i inne perełki tej zadziwiającej europejskiej stolicy.

Design by Joomla